HTML

Valós rendszerváltás

Magyarországon jelenleg áldemokrácia van, hivatalosan közvetett vagy képviseleti demokráciának kommunikálják. Néha még belecsempészik a részvételi demokráciát is. Valójában egy vagy több kis csoport diktatúrája működik. Az állampolgároknak nincs beleszólásuk a sorsukat érintő döntésekbe. A lakosság alig fél százalékát teszik ki a megválasztott politikusok. Ők a választás után függetlenítik magukat az állampolgároktól és önkényesen önérdekek mentén hoznak ország és nemzet sorsát meghatározó döntéseket, vállalnak kötelezettségeket. Ezt csakis a 99,5 %-nyi lakosság beleegyezésével tehetik meg. Mi lenne, ha a hatalom gyakorlását a nép nem adná ki a kezéből és a sorsát meghatározó döntésekben aktiv szerepet vállalna? Ezt valósítja meg a direkt azaz közvetlen demokrácia rendszere. Ez egy valós alternatíva, csak a 99,5 %-nak el kell dönteni, hogy felnőtt-e már, vagy szüksége van-e még a képviseleti gyámkodásra?

Friss topikok

Archívum

Az éretlen gyümölcstől hascsikarást kapsz

2013.08.30. 15:24 Jewi

Közvetlen, direkt demokrácia rendszerét csak arra érett társadalom tud létrehozni. Önjáró társadalom  felelősségvállalást és magas etikai nívót feltételez az egyénektől.

A mai magyar társadalom jelenleg érettlen arra, hogy jobb rendszert hozzon létre.
Érzi mindenki, hogy beteges a rendszer amiben élni kényszerül, az emberek mégse tudják magukat gyökeres változtatásra elszánni.
Elégedettlenek és folyton felelősöket keresnek mindenfelé. Mutogatnak jobbra, balra, előre, hátra, le és fel, de mindig kifelé. Tehetetlennek érzik magukat és ettől még indulatosak is. Majdnem minden döntésüket érzelmi motivációból hozzák. Nem tudnak kivülállóként tekinteni az életükre, a társadalomra.

A legkreatívabb ötletük az, hogy a társadalmi közszereplőket csereberélik, attól függően, hogy mennyire elégedetlenek velük. Már pedig mindig elégedettlenek, mert a jelen rendszer sajátosságából fakad, hogy nem lehet mindenkinek jó. Vannak akiknek mindig a jó jut, vannak akiknek soha. Jönnek az új közszereplők, s kis idő múlva észervesszük, hogy ugyanazt a mókuskereket tekerik ők is.

A ganéban forogva pedig nem lehet letakarítani magunkról a trutyit. Ahhoz ki kell lépni belőle.

Az érzelmi alapon, indulatból és türelmetlenségből hozott döntések zavarosak, mert nem a lényegi kérdéssel foglalkoznak. A feladatokat nem szeretni vagy utálni kell, hanem problémamegoldó gondokodással feltárni és lépésről lépésre megoldani.
Ehhez azonban higgadt, tárgyilagos gondolkodás szükséges.

Ahogyan egy építkezésnél nem lehet technológiai lépéseket kihagyni vagy sürgetni, úgy egy új társadalmi rendszer felépítésénél sem lehet rögtön a végénél kezdeni, mert az megalapozatlan üres légvár lenne.

Szóval amíg a becsületkasszából kilopják a dolog árát, addig ne akarjon senki csodát művelni.

Ha közvetlen demokráciát szeretnénk, akkor kezdje mindenki saját magát megvizsgálni, lehetőleg elfogultság nélkül. Eléggé becsületes-e, eléggé felelős gondolkodású-e?

Előbb a tükör, aztán az üveggömb.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://direktdemokracia.blog.hu/api/trackback/id/tr695484914

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása