HTML

Valós rendszerváltás

Magyarországon jelenleg áldemokrácia van, hivatalosan közvetett vagy képviseleti demokráciának kommunikálják. Néha még belecsempészik a részvételi demokráciát is. Valójában egy vagy több kis csoport diktatúrája működik. Az állampolgároknak nincs beleszólásuk a sorsukat érintő döntésekbe. A lakosság alig fél százalékát teszik ki a megválasztott politikusok. Ők a választás után függetlenítik magukat az állampolgároktól és önkényesen önérdekek mentén hoznak ország és nemzet sorsát meghatározó döntéseket, vállalnak kötelezettségeket. Ezt csakis a 99,5 %-nyi lakosság beleegyezésével tehetik meg. Mi lenne, ha a hatalom gyakorlását a nép nem adná ki a kezéből és a sorsát meghatározó döntésekben aktiv szerepet vállalna? Ezt valósítja meg a direkt azaz közvetlen demokrácia rendszere. Ez egy valós alternatíva, csak a 99,5 %-nak el kell dönteni, hogy felnőtt-e már, vagy szüksége van-e még a képviseleti gyámkodásra?

Friss topikok

Archívum

4 dimenziós mátrix élő szimbiózis egy korcs politikai rendszerben lebénítva

2013.08.24. 12:46 Jewi

543842_579828688722145_2031497698_n_1377327254.jpg_960x718

A legnagyobb hibája a jelen politikai rendszernek, hogy elméletben betegesen eltorzítja a társadalom felépítését. Nem veszi figyelembe az egészséges társadalom alapvető jellemzőit.

Mindenki több kisebb érdekcsoport tagja egyszerre. Lehet valaki pl nő, alkalmazott munkavállaló, családanya, sportoló, vidéki kisvárosban élő s esti egyetemet végző. Más valaki pedig férfi, egyedül élő nyugdijas, cukorbeteg, városlakó, túrázni járó. Stb. Számtalan hasonló példát lehetne felsorolni, mivel a társadalom nagyon szines. Mégis ezen csoportok összetartanak érdekeik mentén. Más érdekeik viszont jelentősen eltérnek.

A társadalom összetételét tekintve egy 4 dimenziós mátrix (tér-idő), egységes szerves szimbiózis (anyagi-szellemi-lelki). A mai társadalmi berendezkedés ezt nem veszi figyelembe. A közvetett demokráciában a pártok képviselői egy szempont alapján csoportosulók érdekeit védik, a többi csoport rovására. Pártcsoportosulási szempont leginkább a vagyoni alapon kialakult társadalmi osztály.

A közvetlen demokrácia rendszerében a jelenlegi deformitások eltünnek és egy egészséges érdekérvényesítés működik.

Például helyreáll női- férfi energiák egészséges egyensúlya is a közéletben. Eme írás nem feminista. Nem a nők külön jogaiért szól, hanem arra szeretnék rávilágítani, hogy milyen előnyök származnak a társadalom egészére azzal, hogy a közvetlen, direkt demokráciában a nők nagyobb hangsúlyt kapnak a döntésben, mint ami a jelen közvetett demokrácia fedőnév alatt működtetett képviseleti gyámsági diktatúra lehetővé tesz, ahol a férfiak, azok közül is az erőszakosabbjai kezében van a döntés joga. Ma a politikai életben a nő aránya mindössze 2 %, miközben a társadalomban 52 %. 

Ez abnormális.

Kiemelném még, hogy hogy a közvetlen demokrácia visszaadja az embereknek a felelős gondolkodás képességét. Levetik a gyámoságot magukról. Ez pedig megtanítja az ebereket a felelős együttgondolkodásra, felelős döntésre és a közös döntés elfogadására. Amikor valaki többséghez tartozik egy csoportban, tudja jól, hogy egy másik csoportban kisebséghez tartozik.

A közvetlen demokrácia izgalmas, tartalmas, épitő társadalmi élethez ad kereteket. A mai technikai fejlettség szintjén a direkt-demokrácia rendszere könnyen kiépithető.

Minden állampolgárnak alanyi jogon járna az internet és e-demokrácia révén bármikor bekapcsolódhat az éppen futó társadalmi vitákba, s rész vehet annak zárószavazásán. Természetesen lehetőséget kell nyújtani élő lakossági fórumokra is. Mivel a részvétel nem kötelező, hanem lehetőség ezért valószinű, hogy mindenki az őt közvetlenül érintő témákban fogja kifejteni a véleményét és fog élni a döntés jogával.

Nagyobb országos ügyekben pedig várható, hogy az állampolgárok java megtanul élni a lehetőséggel.

A közvetllen demokrácia harmóniában van a társadalom 4 dimenziós mátrixával, egész-séges érdekérvényesítést tesz lehetővé.

Szólj hozzá!

Címkék: közvetlen demokrácia Magyarország direkt demokrácia

A bejegyzés trackback címe:

https://direktdemokracia.blog.hu/api/trackback/id/tr635474300

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása