HTML

Valós rendszerváltás

Magyarországon jelenleg áldemokrácia van, hivatalosan közvetett vagy képviseleti demokráciának kommunikálják. Néha még belecsempészik a részvételi demokráciát is. Valójában egy vagy több kis csoport diktatúrája működik. Az állampolgároknak nincs beleszólásuk a sorsukat érintő döntésekbe. A lakosság alig fél százalékát teszik ki a megválasztott politikusok. Ők a választás után függetlenítik magukat az állampolgároktól és önkényesen önérdekek mentén hoznak ország és nemzet sorsát meghatározó döntéseket, vállalnak kötelezettségeket. Ezt csakis a 99,5 %-nyi lakosság beleegyezésével tehetik meg. Mi lenne, ha a hatalom gyakorlását a nép nem adná ki a kezéből és a sorsát meghatározó döntésekben aktiv szerepet vállalna? Ezt valósítja meg a direkt azaz közvetlen demokrácia rendszere. Ez egy valós alternatíva, csak a 99,5 %-nak el kell dönteni, hogy felnőtt-e már, vagy szüksége van-e még a képviseleti gyámkodásra?

Friss topikok

Archívum

Képviseleti gyámság jármát levetve

2013.08.17. 09:30 Jewi

Sokak kiábrándultsága abból fakad, hogy csalódtak az ország mindenkori vezetőiben.

Az emberek nem látják, hogy van más út is, mint négy évente újabb gyámokat választani önmaga helyett.  Jelenleg is folyik  már a harc a pártok között, hogy ki fogja megkaparintani a hatalmat. Mely pártok fogják elvenni a néptől a hatalom gyakorlás jogát. Választási cirkusz, hazugság-igéretek lejátszsa után a képviselő-gyámok megkaparintják a jogot ahhoz, hogy az állapolgárok helyett döntsenek. Felhatalmazva érzik magukat, hogy minden önös érdeket érvényesitsenek és visszaéléseiket hamisan kommunikálva a "nép nevében" tegyék.

Ők a lakosság alig fél százalékát teszik ki.

Hatalomba jutva elsőként függetlenitik magukat a néptől, másodikként saját javadalmazásukat szavazzák meg. Önös és kiscsoportos érdekeiket tartják vezérelvnek. Azért, hogy mindezt véghez tudják vinni, folyamatosan szükségük van a 99,5 % beleegyező támogatására, ezért külön ipar alakult ki a fedezék biztositására. Ezt a fedezéket a hamis kommunikáció biztosítja számukra pl ingyen tévéműsorokon keresztül.

A legrosszabb amit ilyenkor tehet az ember, hogy aláveti magát a központilag vezérelt agymosásnak és passzívan tűr. A beadagolt manipulációk nyomán tele van félelemmel és igyekszik inkább teljesen megsemmisülni. Reményt se lát a változtatásra, mert a pártoskodó hatalmaskodók rászoktatták, hogy nincs beleszólása a saját életébe, ki van szolgáltatva. Kiskorúsították. Gyámság alá helyezték.

Ennek nem kell így lennie.
Az aktivitás azonban ma már mást jelent, mint hajdanán. A félelemkeltők véres csúnya elrettentéssel akarnak távoltartani mindenkit az aktív cselekvéstől, de ennek nincs alapja. Ma már nem az utcán és nem fegyverekkel dőlnek el a forradalmak, hanem fejben. Az utcán vívott forrongások elbuknak.

Felvázoltam egy lehetőséget, ahogyan gondolom a változtatást. A változás óhatatlanul be fog következni, amint elegen akarjuk, és elegen kinyilványítjuk az akaratunkat a változásra. Az általam felvázolt változás nem gengszterváltás, hanem egy valós forradalmian új rendszerfelépítés.

A lényege a direkt demokrácia bevezetése, a társadalmi rend működtetése közvetlen felnőtt állampolgárok által. 

Azt a ma regnáló gyám-képviseleti rendszer élvezői is elismerik (sőt a legádázabb diktatúrák is), hogy a hatalom a néptől származik. Direkt demokrácia lényege az, hogy a nép eléggé felnőttnek érzi magát ahhoz, hogy a hatalmat közvetlenül gyakorolja is, ezért a sorsdöntő kérdésekben társadalmi vitát folytat és maga hozza meg a döntést. Ez a lehetőség me is be van építve a rendszerbe népszavazás címen, de mivel ebben a rendszerben még a kérdésfelvetést is manipulálja az ominózus fél százalék, ezért ez csak amolyan nesze semmi, fogd meg jól!

A valós közvetlen demokratikus rendszerben a hatalom a néptől származik és a hatalmat a nép is gyakorolja. A döntés jogát nem bízza gyámokra.

A nép a végrehajtást a közszolgálatot szerződéses munkaviszonyban teljesítő tudós szakemberekre bízza. E közszolgák szerződésének hatálya nem kötött választási ciklusokhoz. Mindaddig él a szerződés, míg valamely fél fel nem bontja. A szerződés alkalmatlanság esetén azonnal felbontható és a hibásan teljesítő közszolga erkölcsileg, gazdaságilag és büntetőjogilag  számon is kérhető. Alkalmasság és elkötelezett munkavégzés esetén azonban nem kell tartania szerződésbontástól.

A direkt demokráciában is működhetnek pártok, egyházak, egyéb érdekcsoportok, kulturális társaságok. Sőt nagyon nagy szükség is van rájuk.A különbség abban áll, hogy egy csoport sem sajátíthatja ki a döntés jogát és nem formálhatja saját szájíze szerint az egész társadalat érintő szabályozást. Nem erőltetheti rá akaratát és érdekeit a többségi társadalomra.

A pártok, egyházak és érdekcsoportok civil kontroll alatt végzik áldásos munkájukat. A civil kontroll olyan mint egy harapófogó. Ha a szervezetek munkája nem a társadalmat szolgálja akkor szorosabb, ha viszont áldásos a munkájuk, akkor lazább. Az a párt aki az ország, a nép, a nemzet érdekében tevékenykedik nagy szerepet tölthet be a direkt demokrácia rendszerében is. Ám országot, népet, nemzetet érintő döntési jogköre nincs. Feladatuk  a döntést előkészítése és a részletes korrekt tájékoztatás, társadalmi vitára való előkészítés.

Munkát a pártoknak, nem pedig hatalmat!

Szólj hozzá!

Címkék: demokrácia közvetlen demokrácia Magyarország direkt demokrácia

A bejegyzés trackback címe:

https://direktdemokracia.blog.hu/api/trackback/id/tr405464502

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása